الهـــــۀ امیـــــــــد
روانشناسی ، اجتماعی ، اعتقادی 
قالب وبلاگ

توی لحظه های تلخ بیکسی ، تو هجوم سختیا ، وقتی نداشتم نفسی ، وقتی یک ردّ پا روی ساحل زندگی بود ، من بودم رو دوش او ، او ناشناس ، و منم مثل همیشه ناسپاس : هشتم ژانويه روز خدا

نويسندگان
امکانات وب

       سلام

ایرانیان باستان عقیده داشتند نوروز نماد دل انگیز سالگرد بیداری جهان هستی از خواب زمستانی، جشن فروهرهاست که ازآسمان به خانه های خویش برمیگردند تا در شادی وپایکوبی خانواده خویش همداستانی و همدلی و همراهی کنند.
فروهرها، روان مردگان خانواده میباشند که سالی یکبار در نوروز به آغوش خانواده باز میگردند. از این رو باید خانه پاک و آب وجاروشده باشد و همه چیز در اوج آراستگی و پیراسستگی برای پذیرایی فروهرها آماده باشند. اگر خانه ای از پاکیزگی و درخشندگی برخوردار نباشد، فروهرها روی برمیگردانند و برمیگردند و بدینگونه شادی و خوشی و فراوانی را که باخود آورده بودند، میبرند.
در نوروز باید چراغها روشن، خانه پاک، جامه ها نو، صدای ساز ونوای دل انگیز در همه جا تنین انداز باشد تا آنها با شور و خشنودی گام در خانه نهند.

[ ۱۳۸٦/۱٢/۱٧ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ الهۀ امید ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سلامی که سینش سرای تو باد/ و لامش لقای صفای تو باد / سلامی که آیش امید دلت / و میمش محبت برای تو باد روانشناس بالینی، استاد روانشناسی دانشگاه، شاعر، نویسنده
موضوعات وب
صفحات دیگر
فال حافظ

mouse code|mouse code

كد ماوس