هیاهوی بسیار برای هیچ

حتما در جریان هستید که اخیرا خانمی بعنوان مسافر بعنوان اولین زن ایرانی به فضا رفت و .... بقیه سروصداها و تبلیغات و فخر فروشی ها و... غیرو را خودتان در جریان هستید. یه نکته ای که بنوعی باعث تاسف من شده اینه که این خانم چه کار بزرگی انجام داده که به این راحتی ما ایرانیهای سرشار از احساس حقارت باید بهش بنازیم؟ خرید بلیط بیست میلیون دلاری فضانوردی یعنی اینقدر کار بزرگیه که ما نمیدونستیم؟ باور کنیم که بسیاری از متخصصان زحمکتش ما در داخل و خارج کشور کارهایی بس عظیمتر انجام داده اند و میدهند و کسی یادی از آنها نمیکند.

تا کی ما باید اساتید و دانشمندان مستعد و زحمتکش ایرانی را نادیده بگیریم؟ و یک مسافر را تا این حد بالا ببریم؟ من نمیدونم. بامید روزی که یه زن شایسته ایرانی بواسطه شایستگی علمی و نه ثروت به فضا برود. بامید آنروز

/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
rag mez

ابری

با سلام وخسته نباشيد شما استاد خوب گرانقدر اما من را ببخشيد من امیدوارم یک انتقاد سازنده داشته باشم با پوزش از جسارت بنده: شما بايد بسيار خرسند باشيد يک ايرانی حداقل توانسته در صحنه بين المللی اسم مارا يعنی ايران را بالا ببرد با افتخار واگر صحبتهای اين خانم را شما شنيده باشيد خواهيد فهميد که ايشون علی رقم اينکه در خارج از ايران و در محيط وفرهنگ کاملا اروپايی بزرگ شده با همان آداب ورسوم وليکن مثل جوان های امروزی که اگر يک روز هم بفرستيدشان اروپا وبر گردند آنقدر خود را تغيير می دهند که احساس می کنی چندين سال است که آنجا زندگی کرده و حتی ديگر بلد نيست به زبان مادری صحبت بکند چه برسد بخواهد خود را ايرانی بنامد يا بداند و به قول امام(ره) از نوک فرق سر تا پا فرنگی شدن. اما اون خانم که از سن نوجوانی در آنجا رشد کرده طرز فکر بسيار جالب وقابل تحسينی دارند صرف نظر حالا از دين وعقايد... ايشون در يک مصاحبه ايی که ازشون سوال شده بود که وقتی شما حالا به عنوان يک خانم میليونر وارد يک فروشگاه می شويد خودتان را يا اصلتتان را چگونه نشان می دهيد يا معرفی می کنيد؟ .....

ابری

...و ايشون در جواب گفتند که من هميشه به ايرانی بودن خود افتخار می کنم وسعی نمی کنم خود را غير از ايرانی نشان دهم ومن به کشور عشق می ورزم ..حالا استاد من کاری ندارم به اينکه اين خانم چه رفتار ومنشی دارد ِحرف من چيز ديگريست و آن اينست که چرا آنروز که خود سران ومسولين مملکت حاضر می شوند زير حالا يادم نيست زيره چند ميليون بروند وهزينه بکنند برا ی پخش مستقيم فوتبال شما هيچ سخن برنياورديد ولی حالا اينطوری می کنيد ...خانه بابا از پای وبست ويران است .من افتخار می کنم و ارزش کار به اين بزرگی را نبايستی به خاطر هزينه ايی که در برداشته پايين آورد....ومن اين اتفاق را تبريک عرض می کنم به همه ايرانيان...عيدتان مبارک

شقايق

سلام... رسيدن به آرزو برای هر انسانی يه هدفه و رسيدن به هدف مقدمات ميخواد ، زمينه ميخواد که اگه باشه همه آدما تواناييشو دارن که برسن به هر جايی که ميخوان...درسته، اينکه زمينه باشه و برسی هنر نيست ...خيلی از نخبه های ما هم به ايرانی بودنشون افتخار ميکنن...خيلی از ورزشکارای ما از مدال حتمی خودشون گذشتن بخاطر اينکه يه عقيده ای داشتن اونا هم افتخار ميکنن به ايرانی بودنشون با اين تفاوت که ما هم به اونا افتخار ميکنيم و اين دو جانبه ست...کاش جلوی چشمامونو ميديديم تا اون دور دستها رو.همون جوری که خيلی جونای رعنا مون تو جبهه ها پرپر شدن حالا خيليهای ديگه جلوی چشمامون دارن پرپر ميشن کاش جای اين همه جنجال برای ثروت و نه شجاعت يه کم به فکر جوونای جلوی چشمها بودن چه اونايی که اسير تهاجم فرهنگی شدن و چه اونايی که پيشرفت کردن حالا تو هر عرصه ای ورزش...هنر...علم...وخيلی چيزای ديگه...کاش... کاش در غروب بي کس عاطفه ها دستنان پينه بسته پدر از جيب خالي خويش، بي ريا هديه تولد کودکش را از جنس« کاش» و اي « کاش » نمي خريد متنتون جالب بود.سبز باشيد.

راميلا

سلام جناب ابری عزيز اميدوارم هوای ذهن ابريت آفتابی بشه تا منظور منو بهتر متجه بشی. کار اين خانم با ارزشه اما در جايی که بسياری کارهای با ارزش مطرح نميشن خب طبيعيه که ما با يه مسافر احساس غرور کنيم!!!!! خب گفتم که اگه جای امريکاييها و روسها بوديم اونوقت بجای غرور چه ميکرديم؟؟!!!! فکر کنيد بار مورچه ای رو روی فيلی بزارن و فيل يه قدم بره جلو... بعد همه مورچه ها هورا ميکشن ولی فيلا ميگن ای بابا اين فيله که تکون نخورد برا چی هورا ميکشيد؟؟ اما مورچه هايی که هورا ميکشن و يادشون رفته که فيلن يه قدم کوچک فيل رو يه پيشرفت بزرگ می بينن. پس اگه دل شما به اين خوش ميشه که يه مسافرت فضايی رو تشويق کنيم باشه هی پیپ هورا

payman

mibakhshid man nafahmidam in vasat dava sare chie? inke in khanoom fathe kheibar (mooshak hava kardan etc...) nakarde ke pool dade 20 million dollar o rafte faza o bargashte (be ye hesab be yeki az arezoohaye dorane bachegish reside) ... btw in janbe ke khodesh gofte dokhtaraye irani bebinan ke kar nashod nadare (ye joorayi) va inke osoolan bebini ye irani ham millioner shode khodesh jaye khoshhali dare ( adam be omid zendast!....nist?!)

ابری

حرفهای شما متین وصحیح هست این ضرب المثل را حتما شنیده اید که می گویند"قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود" شما که انتظار ندارید ما یه شبه ره صد ساله را بریم ؟اینم را هم بگویم که اگر کارههای باارزش دیگری صورت می گیره که به آنها تو جه نمیشه دلیل بر این نمیشه بخواهیم کارههایی را که به قول شما ارزش کمتری دارند را فدای آنها بکنیم ؟ راستی این را هم جهت اطلاع رسانی بگویم این خانمی که به فضا رفته جزتوریست های فضانوردی که نبوده!!!

آرين

از يه زاويهء ديگه بايد بگم که ميشه از رسيدن يه آدم به آرزوهاش خوشحال بود. شايد برا منم بی ارزش باشه ولی برای اونايی که ارزشمنده خبر مهميه. خوب من و تو معلميم و ارزش گذاشتن به علم و عالم برامون مهمه ولی ما فعلاْ بايد بريم جلو بوق بزنيم. آدم حسابمون کنن کلی حال ميکنيم چه برسه که بخوان کارامونم ببينن. راستی کارامونو بد و ضدارزش حساب نکنن من که چيز ديگه‌ای نميخوام!

مانی

سلام استاد خوبين؟ راست می گين به اين قضيه اش فکر نکرده بودم

ســـاناز

سلام.من،شخصاً، شناخت کاملی از « شخصیت» خانم انوشه انصاری ندارم که بخوام در موردشون نظری بدم فقط امیدوارم درصدی از مردم ظاهربین ایرانی ! برای کسی بوق و کرنا دست گرفته باشن که به قول دکتر علی شریعتی مانند یک شکمدار غبغب دار پولدار زورداری نباشند که اگر این «دارندگیها» یش را از او بگیریم،جز ذخائر معده ی بزرگ و کوچکش هیچ بر جا نماند.و باز هم به قول دکتر: " برای دیدن برخی رنگ ها و فهمیدن برخی حرفها،از نگریستن و اندیشیدن کاری ساخته نیست،باید «از آنجا که همیشه هستیم» برخیزیم." به امید روزی که زنانی الگو باشند که با اراده و انتخاب ،تسلیم هر چه بود و هست نمی شوند ،نه عروسکهای تر و تمیز "شایسته " !