لزوم مرگ

چه چیزی کم است؟

1.    الو صدای مشاور! بفرمایید. خیلی عذر میخوام من یه دختر هفتصد ساله هستم که والدینم میخوان منو به زور به یه مرد پولدار بدن. خب مشکلش چیه؟ مشکل سنشه. مگه چند سالشه؟ خیلی پیره، دو هزار و هفتصد سالشه. زشته ، استخوناش زده بیرون، چشاش از کاسه در اومده...

2.    طبق آخرین اخبار مردم جهان خود را برای تولد بچه سال جدید آماده میکنند. این در حالی استکه تعداد زیادی از دانشجویان کشورهای جهان سومی در اعتراض به نقض حقوق بشر از سوی کشورهای قدرتمند دست به تظاهرات زده اند. از هزار سال پیش که سازمان ملل برای کنترل جمعیت قطعنامه سی وسه هزار و سیصد را وضع کرد ، هر سال این اعتراضات گسترش میابد. طبق این قطعنامه هر سال براساس قرعه کشی فقط یک خانواده در جهان حق تولد فرزند جدید دارد تا جمعیت جهان که همینک به بیش ازصد میلیارد نفر رسیده افزایش نیابد. معترضین معتقدند که کشورهای قدرتمند براساس یک تبانی هرسال این حق را به خانواده ای از کشور خود اختصاص میدهند، تا درآمدهای توریستی و تبلیغاتی حاصل را به جیب خویش بریزند. یاد آور میشود که از هزار سال پیش هر سال در نمایشگاهی بچه متولد شده در معرض بازدید مردم قرار میگیرد و میلیاردها نفر از سراسر جهان به دیدن نوزاد جدید می آیند.آخرین باری که یک خانواده ایرانی حق تولد فرزند پیدا کرد هفتصد سال پیش بود.

3.    ده هزار نفر از دانشمندان پیر و جوان در یک سمینار بدنبال طرحی برای اختراع دستگاهی هستند که بکمک آن بتوانند هزار نفر را داخل آن ریخته و به یک نفر تبدیل نمایند. این سمینار هر ساله برای کنترل جمعیت که معضل اصلی مردم جهان است تشکیل میشود.

4.    طبق آخرین آمار تعداد بیکاران جهان به بیش از نود میلیارد نفر رسیده و......

 

براستی اگر مرگ نبود چه میشد؟ خدایا تو را شاکریم که مرگ را برای ما قرار دادی!  از همه دوستانی که درگذشت پدر اینجانب را تسلیت گفتند بخصوص از دوستانی که در وبلاگ خود مطالبی در این خصوص نگاشتند تشکر مینمایم.

و نترسیم از مرگ
مرگ پایان کبوتر نیست
.
مرگ وارونه یک زنجره نیست
.
مرگ در ذهن اقاقی جاری است
.
مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد
.
مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می گوید
.
مرگ با خوشه انگور می آید به دهان
.
مرگ در حنجره سرخ - گلو می خواند
.
مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است
.
مرگ گاهی ریحان می چیند
.
مرگ گاهی ودکا می نوشد
.
گاه در سایه است به ما می نگرد
.
و همه می دانیم

ریه های لذت ، پر اکسیژن مرگ است.

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ليدا

سلام استادعزيز!مطلبتان را خواندم .شما در تمام لحظات حتی آنجا که درنظر ديگران دشوارترين لحظه هاست نشان مي دهيد به آنچه که می گويید معتقدید وعمل می کنيد.و امروز که با سفر جاودانی پدر محترمتان مورد آزمون دشوار الهی قرار گرفتيد رضا و تسليمتان را در برابر تقدير الهی به زيبايی تمام ثابت کرديدو اين تواضع و خشوعتان در برابرخواست خداوند که هرگز جز مصلحت نیست.. درس خوبی برای مابود... این صفات شايسته و برترتان که از ديگران متمايزتان می کند ستودنيست و بايد به خاطر درک بالا و تدبير و ايمانتان به شما تبريک گفت...خدا را شکر می کنم که به من سعادت آن را داد که مراجع شما وشاگردکوچکتان باشم....آرزو مي كنم هميشه شاد و سلامت باشيد براي ما هم دعا كنيد. اگر با ديگرانش بود ميلی.../چرا ظرف تو را بشکست ليلی؟!!

alireza

سلان درود به شما که ازاميد می گوييد....من هم درمورد مسائل روان شناسی مطلب می نويسم خوشحال ميشم بانيت نقد نوشته هايم به آنجا سربزنيد . به اميدديدار

آرین

هميشه شاد باشی و در سايه ات خاندانت به گرمی زندگی کنند.

عسل بیتا

سلام.....استاد شما دنيايی از اميد هستيد حتی در برابر سخت ترين مصيبتها... من خدا رو شکر می کنم که توفيق آشنايی با شمارو بهم داد و برای شما و خانواده تون آرزوی موفقيت و شاد کامی در تمام مر احل زندگی دارم.منتظر ادامه مطلب هستم.

فادیا

سلام استاد عزيز! مطلبتون رو خوندم شما مثل هميشه منظورتون رو به بهترين وجه ممکن بيان کرده بوديد در ابتدا متوجه منظورتون نشدم اما بعد که بيشتر فکر کردم فهميدم که شما قصد داشتيد چه چيزی روبه ما بگيد ..شما صبورترين و تسليم ترين انسانی هستيد که من تا بحال ديدم و اينکه در اين شرايط که همه به شما تسليت می گن و شما اونها رو دعوت به تفکر درباره قانون و منطق مرگ می کنيد فوق العاده زيباو تفکر بر انگيز است من واقعا خوشحالم که شما استاد و مشاورمن هستيد .

yp

سلام. خداوند پدرتونو رحمت کنه. خدا همه مومنان رو رحمت کنه. آری مرگ زيباست، اما نه برای همه. اگه آدم خوبی بوده باشی تو اون به دنيا نيکی و خير می رسی. خودت راحت می شی اما بازمانده ها رو در غم از دست دادنت داغدار می زاری. اگرم آدم بدی باشیم که وای به حالمون!

jaklin

سلام استاد مرگ ديدار با معبود است رسيدن به يار وملاقات با او مرگ رهايی ازاين دنيا ورفتن به دنیای جدید

شقایق

سلام...تولد،زندگی،دوستی،محبت،ایثار،عشق،توجه،توکل،و....مرگ،همه زیباست،در کنار هم...زندگی زیباست ای زیبا پسند...زنده اندیشان به زیبایی رسند...وشما واقعا رسیده اید، خدا را شاکر هستم بخاطر وجود شما در زندگی ام بعنئان مشاور ،دوست وراهنما.....راستی بخاطر اینکه نمیتونم مثل بقیه بهتون سر بزنم عذر میخواهم.خودتون مشکلمو میدونید

زهرا

خیلی دلم گرفته حوصله گریه هم ندارم...همیشه تنهام....