راز سرنگونی

نمیدونم سریال سلطان و شبان رو بخاطر دارید یانه. پیشگویی به سلطان گفت که در فلان شبی کشته خواهی شد. بعد از آن ، مجموعه جریاناتی که اتفاق افتاد حاکی از آن بود که سلطان خودش از ترس مرگ ، زمینه بهم ریختن اسباب حکمروایی و نهایتا کشته شدن خودش را فراهم کرد. در طول تاریخ هم بارها شاهد فروپاشی حکومتها و سرنگونی حکامی بوده ایم که از ترس سرنگونی و از دست دادن تاج و تخت شیرین قدرت ، مجموعه اشتباهاتی را مرتکب شده اند که گرچه برای حفظ قدرتشان بوده ولی نهایتا همان اقدامات اشتباه ، منجر به سرنگونیشان شده. و عجیب است که قدرتمندان از اشتباه پیشینیانشان درس نمیگیرند.

/ 9 نظر / 18 بازدید
مامان دینا

شما نوشتید عجیب است که قدرتمندان از پیشینیان درس نمی گیرند .......اولین چیزی که به ذهنم اومد اگه قرار باشه از جز شروع کنیم و هر کس از خودش تا بسازیم جامعه ای نیک........خودم را می گویم گاهی خودمان هم از اشتباهات خودمان و اطرافیانمان درس نمی گیریم......بماند اینکه بالاخره از قدرتمندان انتظار بیشتر است زیرا دارای فهم و کمالات و علم و خیلی چیزهای بیشتری هستند.........

رها

سلام چه زرد بد رنگی همچین زیادی تو ذوق میزنه

تسنیم

سلام ای خدای بزرگ به من کمک کن تا وقتی می خواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم، کمی با کفش های او راه بروم. "دکتر شریعتی"

ساناز

سلام استاد نیت ,عرض ادب و ارادت خدمت حضرت عالی و ابراز دلتنگی بود ان شاالله که مورد قبول واقع شود [تایید] [چشمک]

فادیا

سلام! در سرنوشت هر انسانی دو عامل مهم می تواند نقش داشته باشد: ترس از آینده غفلت و فراموشی اما ترس غیر معقول موجب توقف یا کند شدن حرکت انسان در زندگی و در نتیجه عدم موفقیت اومی گردد. و غفلت و فراموشی موجب توجه نکردن به سرنوشت گذشتگان و عدم عبرت انسان می گردد... چنانکه فردوسی می گوید: جهان سر به سر عبرت و حکمت است چرا بهره ما همه غفلت است؟

حمیدرضا

سلام شما درست می فرمایید.به سهم خودم سعی می کنم عبرت بگیرم.

سیما

سلام ... میگن ترس برادر مرگه ...

roya

خداوندا مرا واسطه عشق خود میان آدمیان کن تا آنجا که نفرت است عشق را ارزانی کنم آنجا که تقصیر وگناه است ببخشایم آنجا که تفرقه وجدایی است پیوند بزنم آنجا که خطاست راستی را هدیه کنم آنجا که شک است ایمان بدهم آنجا که نومید است امید شوم آنجا که ظلمت است چراغی برافروزم آنجا که غم است شادی به پا کنم .... http://www.sarzaminesabz2005.persianblog.ir[لبخند]

roya

سلام استاد ای کاش همه ترسها مثل ترس امتحان می شد. یادم نیست در کدوم نظریه بود که گفته بود از ترس باید ترسید نه از مطلب ترس. راستی روز خدا رو دیگه مطلبی نمی نویسید؟!